Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dil okullarındaki dersler saat kaç ile kaç arasındadır?

Ders programları okuldan okula farklılık gösterse de, okulların hemen hemen hepsi sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 farklı zaman dilimde eğitim sunarlar. Sabah dersleri 08.30, 08.45 veya 09.00’da başlarken, öğleden sonra dersler ise 13.00, 13.15 veya 13.30’da başlar.

Dersler 90 dakikalık blok ders şeklinde işlenmektedir. Ardı ardına olan 2 blok ders arasında 30 dakikalık teneffüs uygulanır.

Bir öğrencinin sabah mı yoksa öğleden sonra mı ders alacağı, birçok okulda dil seviyesine göre belirlenir ve öğrencinin eğitimi süresince bu durum değişebilir. Örneğin 12 hafta süreyle eğitim alan bir öğrenci, ilk 4 hafta sabah sınıfında ders görürken, sonrasındaki 8 hafta öğleden sonra sınıfında ders görebilir. Bu planlamayı okulun akademik ofisi, öğrencilerin dil seviyelerine göre planlarlar.

Bazı okullarda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sabah, Salı ve Perşembe günleri öğleden sonra (ya da tam tersi) olacak şekilde bir zaman planlaması olabilmektedir. Bazı okullarda ise sabah dersi ve öğleden sonra dersleri ayrı ayrı ücretlendirilmektedir ve öğrenci yaptığı seçim doğrultusunda ödeme yaparak ders almak istediği zaman dilimini seçebilmektedir. Bu sisteme sahip olan okullarda sabah derslerinin ücretlendirmesi daha yüksektir. Özet ile, ders saatleri ve zaman planlaması her okulda farklılık gösterebilen bir husustur. Şayet bu konu sizin açınızdan önemli ise, okul tercihi yaparken okulun ders saatleri ile ilgili detaylara muhakkak dikkat etmenizi öneririz.

Was This Article Helpful?

Related Articles
0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir