Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vize işlemi sonuçlanınca pasaport nasıl geri alınır?

Vize başvurusunun değerlendirilmesi konsolosluk görevlilerince tamamlandıktan sonra başvuru sahibinin pasaportu aracı firma olan VFS Global’e teslim edilir. VFS Global ise, başvuru sahibi kargo talep etmiş ise, belirtilen adrese UPS Kargo aracılığı ile pasaportu kargolar. Kargolama işlemi yapıldığı zaman başvuru sahibine bir bilgilendirme maili sistem tarafından gönderilir. Belirtilen adrese göre pasaportun başvuru sahibine ulaşması bir veya daha fazla gün alabilir. Kargonun teslim edilmesine ilişkin UPS Kargo ile görüşme yapılabilmekte ve ad-soyad bilgilerinden kargonun güncel durumu kontrol edilebilmektedir. (Başvuru aşamasında belirtilen takip numarası, kargo takip numarası değildir.)

Şayet başvuru sahibi kargo talep etmedi ise, bu durumda pasaport başvuru yapılan şubeye gönderilir. Pasaport, şubeye ulaştığı zaman başvuru sahibine bir bilgilendirme maili sistem tarafından gönderilir ve sonrasında başvuru sahibi başvuru merkezine bizzat giderek pasaportunu iade alabilir. Bu noktada ilgili şubenin pasaport iade saatlerine dikkat etmek gerekir. Her şubenin pasaport iade saatleri değişkendir. Pasaport iade saatlerine buradan erişebilirsiniz.

Bu sürece ilişkin tüm sorular için aracı firma olan VFS Global firmasının personeli telefon üzerinden başvuru sahiplerine danışmanlık sunmaktadır. VFS Global’e ulaşmak için buraya tıklayarak belirtilmiş olan telefon numarasını arayabilirsiniz.

Was This Article Helpful?

Related Articles
0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir