Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Eğitim vizesinin detayları nelerdir? C tipi ve D tipi vize nedir?

Eğitim vizesi, eğitim almak amacıyla Malta’ya seyahat etmek isteyen kişilere verilen vize tipidir. Dil okulları kapsamında Malta’ya gitmek isteyen kişiler de bu vize tipine başvurmalıdır.

Eğitim vizesi kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar C tipi ve D tipi olarak adlandırılır. Kullanım açısından bakıldığı zaman vizeyi alan kişi açısından bu ikisi arasında bir farklılık yoktur, yani C tipi veya sahibi ile D tipi vize sahibinin sahip olduğu haklar aynıdır. Bir vizenin C tipi veya D tipi olması, vizenin süresi ile ilgilidir. 1-90 gün süreli vizeler C tipi, 91-180 gün süreli vizeler ise D tipi olarak adlandırılır. C tipi vize üzerinden Schengen ibaresi bulunur, D tipi vizede ise bu ibare bulunmaz, ancak bulunmuyor olması bu vizenin Schengen Vizesi olmadığı anlamına gelmemektedir. Her iki vize de Schengen Vizesi’dir.

180 günden daha uzun süreyle Malta’da bulunacak kişilerin (25 haftadan daha uzun süreli eğitim programları) Malta’ya vardıktan sonra vize uzatma işlemi yapmaları gerekmektedir. Yani, 180 günden daha uzun süreli seyahatler kapsamında vize işlemi 2 aşamalı olmaktadır. Bu süreçte MaltaVista Vize Departmanı öğrencilerimizi yönlendirmektedir.

Bu konuda daha detaylı bilgi için Vize üzerindeki bilgiler ne anlama gelmektedir? başlıklı içeriğe göz atabilirsiniz.

Was This Article Helpful?

Related Articles
0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir